top of page
O mně
Martin Čermák moderátor

Už od malička jsem strašně moc toužil být moderátorem a šel jsem si za svým snem! Takhle by asi měly tyhle popisky začínat, ale o mně to moc neplatí. To, že teď dělám tuhle skvělou práci, je souhra náhod a štěstí. Nicméně, vždy mě to štěstí zastihlo připraveného, dát do toho všechno. Věřil jsem, že to půjde a dělal vše nejlépe, jak jsem uměl.

 

Když jsem se v 17 letech vrátil po roce studia z Brazílie, kde jsem se přichomýtl k modelingu, jsem si také tady v Čechách našel agenturu. Televize Nova v tu dobu dělala ohromné castingy pro tisíce lidí a hledala všechno možné, herce, moderátory, tanečníky, zpěváky. Já v tu dobu ještě studoval na gymnáziu v Českém Krumlově, tak jsem občas sedl na autobus a na otočku si odskočil do Prahy na casting. Vyfasoval jsem číslíčko, něco zahrál, zatancoval, zazpíval a přečetl zprávy.

"Děkujeme, ozveme se Vám."

Tuhle větu jsem slyšel mnohokrát, do Prahy jsem jezdíval asi jednou za tři měsíce. Z castingů se postupně staly kamerové zkoušky a ze čtyřciferných pořadových čísel se stala dvouciferná. Začínalo to vypadat nadějně. Mezitím jsem odmaturoval a kvůli vysoké škole se přestěhoval do Prahy. Chodil jsem několikrát týdně na hodiny mluvení, moderace, lekce rétoriky a nonverbální komunikace. Chtěl jsem být připraven. Po dalším zhruba roce příprav a kamerovek si mě pozvali na Novu a nabídli mi práci moderátora Sportovních novin.

To bylo v roce 2012 a v 21 letech jsem tak začal milovat své první zaměstnání. Začal jsem jako redaktor, krátce na to už jsem si zkusil první zprávy, Snídani s Novou. Před prvním vysíláním Sportovních novin jsem se pozvracel nervozitou. Každá relace mě něco naučila, teď si to s pokorou užívám a snažím se jen dál zlepšovat.

 

V roce 2018 jsem kromě moderování Sportovních novin začal dělat také vedoucího vydání. Dohlížím na podobu a obsah celé relace, zařizuji výjezdy štábů a koordinuji práci kolegů v redakci a v krajích.

A v prosinci 2021 se mi dostali té největší odměny a cti v českém televizním zpravodajském prostředí. Spolu s kolegyní Veronikou Petruchovou jsme začali moderovat hlavní zpravodajskou relaci TV Nova Televizní noviny.

Už před nástupem na TV Nova jsem moderoval různé akce, pořádně jsem se tomu začal ale věnovat až od onoho roku 2012. Propadl jsem té atmosféře přímého kontaktu při moderování. Není to jen pár kamer ve studiu a vy, ale jsou to tisíce očí, rukou a nálad. Je to dialog, který mě neskutečně baví. Za ty roky jsem si vyzkoušel snad vše, od plesů, přes festivaly, soutěže, sportovní turnaje, až po firemní večírky, módní přehlídky nebo křty.

Moje práce je pro mě zábavou. Je to skvělý pocit někomu zlepšit večer, pobavit ho, nebo mu pomoci vytvořit nezapomenutelnou akci tím, že dělám něco, co si neskutečně užívám.

Martin Čermák moderátor TV Nova Televizní noviny
Moje služby

Moderování

Další služby

Plesy

maturitní, obecní, firemní, hasičské, myslivecké, sportovní...

Galavečery

vyhlašování anket, soutěží, předávání cen, ceremonie, taneční večery,  fighterské večery...

Konference

firemní, odborné, školní, vědecké...

Večírky

firemní, obchodní, svatební, obecní…

Soutěže

domácí i mezinárodní, taneční, pěvecké, kadeřnické, hudební...

Festivaly

hudební, herní, food festivaly, jednodenní, vícedenní...

Sportovní akce

golfové turnaje, sportovní dny, závody, exhibiční zápasy…

Další akce

módní přehlídky, křty, “otevíračky”, uvedení produktu…

Napsání scénáře

pro vaši akci, ples, konferenci, kompletní scénář pro váš pořad, klip, promo video

             

Dabing

Firemních prezentací, spotů, overvoice...

             

Přednášky pro školy

o práci v médiích a nejsledovanějším zpravodajství v Česku 

Czech Metaverse Podcast by NFT Projects Martin Čermák Moderátor
Fotogalerie
bottom of page